Facebook YouTube

O nas

Historia

Marka EURO CART powstała w 2008 roku, ale nasze doświadczenie w produkcji wózków dziecięcych jest o wiele dłuższe i sięga końca lat dziewięćdziesiątych. Kultowe modele wózków spacerowych LIRA 3 i LIRA 4 można było zobaczyć na ulicach miast i mniejszych miejscowości w całej Polsce. Do dzisiaj spotykamy egzemplarze z kolekcji 2008/2009 w zaskakująco dobrym stanie. W roku 2010 wyprodukowaliśmy nasz pierwszy wózek wielofunkcyjny o nazwie PASSO, który zdobył uznanie klientów w całej Europie. Jego następcami są PASSO SPORT i PASSO PRO, które znajdziecie Państwo w naszej aktualnej ofercie.

Marka EURO CART powstała w 2008 roku, ale nasze doświadczenie w produkcji wózków dziecięcych jest o wiele dłuższe i sięga końca lat dziewięćdziesiątych.

Ludzie

Rynek tworzą ludzie, a nie produkty. Nasi klienci, czyli Państwo i Państwa dzieci, mają określone potrzeby i wymagania. My producenci konkurujemy między sobą starając się wyprodukować produkty jak najbardziej zbliżone do Państwa oczekiwań. Do tego potrzebny jest właściwy zespół ludzi. Nasi pracownicy nie tylko znają się na wózkach dziecięcych, ale również lubią nad nimi pracować. Jak tylko ktoś wraca z urlopu, od razu opowiada gdzie i który z naszych modeli widział, a zwykły niedzielny spacer zmienia się wypatrywanie i odliczanie zauważonych wózków. Podobno to choroba zawodowa i do tego nieuleczalna. Nie zmienimy świata, ale miło widzieć, że choć odrobinę mamy wpływ na jego wygląd. To nas napędza i z pewnością przekłada się jakość naszej pracy.

Euro-cart -o nas

Misja

Naszą misją jest ułatwienie Państwu tych jakże ważnych chwil. Wychowanie dziecka to nie lada wyzwanie, więc kwestia komfortowego przemieszczania się w pierwszych latach powinna być czystą formalnością. Dlatego staramy się produkować wózki dziecięce w taki sposób, żeby ich obsługa była intuicyjna.

Sprawdź szeroką ofertę wózków dziecięcych marki Euro-cart. Znajdziesz wśród nich szeroką gamę wózków wielofunkcyjnych 2w1 i 3w1., z których większość możesz kupić również jako samą wersję spacerową.

Nagrody i wyróżnienia

Dodatkowym potwierdzeniem jakości i funkcjonalności naszych wózków dziecięcych i innych produktów są przyznawane nagrody i wyróżnienia. Niektóre z nich przyznawane są przez prestiżowe gremia ekspertów jak np. IF DESIGN AWARD, czy KIDS’ TIME STAR, a inne przez samych użytkowników, czyli przez Państwa w plebiscytach takich jak choćby SUPERMAMA AWARDS. Niezależnie od rodzaju przyznanej nagrody dziękujemy za uznanie i obiecujemy, że będziemy się nią chwalić wszędzie, gdzie to będzie możliwe.

IF DESIGN AWARD

Ta prestiżowa międzynarodowa nagroda przyznawana jest od 1953 roku przez niemiecką organizację IF International Forum Design GmbH. Jest ona najbardziej cenionym wyróżnieniem jaki może uzyskać projekt lub projektant. Z przyjemnością informujemy, że nasz innowacyjny stelaż z regulacją wysokości zawieszenia gondoli i siedziska spacerowego stosowany w modelach wózków dziecięcych CAMO i EXPRESS został wyróżniony nagrodą IF DESIGN AWARD 2018 za swoją funkcjonalność i modernistyczną linię projektową.

Bezpieczeństwo

Projektując produkty dla dzieci, bezpieczeństwo jest absolutnym priorytetem. Wózki dziecięce, foteliki samochodowe oraz krzesełka do karmienia muszą być produkowane zgodnie z obowiązującymi w całej Unii Europejskiej normami bezpieczeństwa EN 1888:2012, ECE R44/04 oraz EN 14988-1:2006+A1:2012. Aby to zapewnić zlecamy testy wszystkich naszych produktów akredytowanym instytutom i ośrodkom badawczym w Polsce i za granicą.

EN 1888:2012

Nad bezpieczeństwem wózków dziecięcych zarówno wielofunkcyjnych 2w1 i 3w1 jak i spacerowych czuwa norma EN 1888:2012. Obejmuje ona szereg testów mechanicznych między innymi testy wytrzymałościowe, testy stabilności, badanie ostrych krawędzi i niebezpiecznych szczelin jak również testy chemiczne powłok lakierniczych, tworzyw sztucznych oraz tkanin. Wszystkie wózki dziecięce marki EURO CART produkowane są zgodnie z tą rygorystyczną normą oraz posiadają raporty potwierdzające pozytywne wyniki badań.

ECE R44/04

Aby fotelik samochodowy mógł być dopuszczony do obrotu na terenie Unii Europejskiej, musi posiadać homologację ECE R44/04. Jest ona jedynym formalnym i w pełni obiektywnym standardem bezpieczeństwa fotelików samochodowych wbrew często głoszonym opiniom. Testy na zgodność z tą normą wykonuje jedynie niewielka grupa akredytowanych laboratoriów. Wszystkie foteliki samochodowe grupy 0+, które stosujemy do naszych wózków wielofunkcyjnych produkowane są w Polsce i posiadają homologacje ECE R44/04.

OEKO-TEX STANDARD 100:

Certyfikat ten uznawany jest za najbardziej obiektywny dowód bezpieczeństwa tkanin w całej Unii Europejskiej. Nie jest on wydawany producentom wózków dziecięcych, tylko producentom tkanin. Nasi dostawcy tkanin, które wykorzystujemy do produkcji tapicerek naszych wózków wielofunkcyjnych oraz fotelików grupy 0+ posiadają aktualne certyfikaty OEKO-TEX STANDARD 100.

Certyfikaty bezpieczeństwa to jednak nie wszystko. Ważne jest aby regularnie kontrolować jakość, a co za tym idzie również bezpieczeństwa komponentów stosowanych w procesie produkcyjnym. Dzięki wieloetapowemu systemowi kontroli na różnych etapach produkcji, zapewniamy powtarzalności i bezpieczeństwo każde wprowadzanej na rynek partii produkcyjnej naszych wózków dziecięcych, fotelików samochodowych oraz krzesełek do karmienia. Pełne bezpieczeństwo jest również uzależnione od sposobu użytkowania naszych produktów. W naszych instrukcjach obsługi zamieszczamy szereg ostrzeżeń i zaleceń dotyczących codziennej eksploatacji oraz regularnej konserwacji zarówno wózków dziecięcych jak i innych mniej narażonych na uszkodzenia produktów. Codziennie widzimy na ulicach Polskich miast dzieci przewożone w wózkach spacerowych bez zapiętych pasów bezpieczeństwa (systemu zapięć) lub w niewłaściwie dopasowanych pasach bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że barierka bezpieczeństwa jest jedynie elementem dodatkowym, a jedynym elementem w pełni zabezpieczających nasze pociechy są 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Powstrzymują one dziecko od wychylania się z wózka oraz ograniczają jego dostęp do jego ruchomych części. Prosimy o zapoznanie się z instrukcją obsługi przed rozpoczęciem użytkowania naszych produktów.